Jesteś 4980 gościem odwiedzającym naszą stronę w 2017 roku.
mtb-votum.pl

Podsumowanie Sezonu 2016

Ewa

Sezon 2016 za nami. Wszyscy nasi kolarze korzystają z lekkiego, aktywnego odpoczynku jakim jest okres roztrenowania. To bardzo dobry czas na podsumowania i tegoroczne statystyki.

Większość naszych zawodników zakończyła sezon w Świeradowie na ostatniej edycji Bike Maraton. Wyścig przejdzie do historii jako rozgrywany w ekstremalnych warunkach, czyli połączeniu temperatur bliskich zera i padającym deszczu. Jednak punkty trzeba było zbierać do końca, więc nikt nie odpuszczał i dzięki temu wyniki w klasyfikacji generalnej na wieczornej gali finałowej były bardzo dobre. Podsumowując najważniejszy dla nas cykl Bike Maraton- drużynowo zajęliśmy wyróżnione miejsca we wszystkich trzech klasyfikacjach, czyli najważniejszych dla nas- Sportowej (2 miejsce) i Open (4 miejsce), a trochę przy okazji stanęliśmy również na scenie w klasyfikacji Muszkieter (4 miejsce).

Wyniki indywidualne naszych zawodników:

Dystans Giga:
Darek Poroś M3- 1
Michał Antosz M3- 2
Przemysław Kotowicz M5- 3
Mateusz Bojarski M4- 6
Paweł Perkowski M3- 6
Michał Matyka M3- 20
Michał Cesarczyk M3- 28
Marcin Kowlaczyk M2- 69

Dystans Mega:
Jolanta Bojarska K4- 1
Kinga Wyrzucka K2- 4
Anna Brodacka K3- 6
Wojciech Winiarz M3- 17
Daniel Dębski M4- 38
Piotr Starczukowski M4- 44
Konrad Pełczyński M3- 57
Andrzej Doktor M3- 106
Bartłomiej Krupa M3- 110
Artur Winiarski M3- 277

Dystans Mini:
Wyrzucki Daniel M4- 23
Dariusz Czyż M4- 68

 Przez cały sezon drużyna zaliczyła 230 osobo-startów  w 38 różnych wyścigach. Nasi zawodnicy byli dekorowani indywidualnie 88 razy, zajmując 22 razy pierwsze miejsce, 14 drugie, 15 trzecie, oraz 37 razy stając na szerokim podium (miejsca 4-6). Drużynowo team był dekorowany prawie na każdej edycji Bike Maratonu! Wyniki dały podstawy do świętowania. Tak jak co roku spotkaliśmy się prawie wszyscy w restauracji Itineris, aby uroczyście podsumować sezon 2016.

Końcówka sezonu, to bardzo dobry okres, aby jeszcze bardziej podziękować naszym sponsorom. To dzięki Nim możemy spełniać swoje pasje i realizować sportowe cele. Dziękujemy za kolejny rok sponsorowi tytularnemu Votum S.A. Odszkodowania wraz z DSA Investment S.A. oraz Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek i Wspólnicy.
Za pierwszy rok współpracy podziękowania dla Polsport Częstochowa wraz z Orbea Polska- to dzięki nim jeździliśmy na topowych rowerach oraz ujednoliciliśmy nasz wizerunek poprzez wyposażenie zawodników w identyczne kaski firmy Catlike.
Za niezawodne stroje teamowe już od lat dziękujemy firmie Quest.
Całości dopełniają nasi partnerzy handlowi, dbając o wyposażenie roweru, akcesoria, odzież i suplementy- podziękowania dla Force-Components Polska, IM-Motion Sieć sklepów i serwisów rowerowych, Enervit Polska.

Zdjęcia:
- Źródła własne
- Bike Maraton
- PREMA Cycling Team

 

 

Mike

Sponsorzy generalni:

DSA